NORYANI

O MNIE
TEKSTYtexts_en.html
VIDEOvision_pl.html
ZDJĘCIA
MUZYKAmusic_pl.html
STARTpolski.html
KONTAKTcontact_pl.html

początek


czasem, gdy ten rodzaj muzyki miał się pojawić były pewnie lata pomiędzy siedemdziesiątymi a osiemdziesiątymi. wielcy mistrzowie  tworzyli akurat swoje największe dzieła, dzieci kwiaty odchodziły w niepamięć a era nowoczesnych komputerów zaczynała otwierać nowe horyzonty.


niezły czas by pojawić się na świecie...

maszyny


byłbym dziś nigdzie, gdyby nie te wszystkie wspaniałe maszyny. w sumie... jak większość ludzi.


jestem od nich uzależniony (jak większość ludzi?). niektóre są tak cudowne, że mógłbym poświęcić jedną z moich nerek, gdyby to był jedyny sposób na zdobycie pieniędzy na zakup.  albo zrobić inne rzeczy, które mogłyby być uznane za nielegalne... chyba, że osądzający sam kiedykolwiek cierpiał tym rodzajem pragnienia którego doświadczyć może tylko twórca 


mam nadzieję, że taki moment nigdy nie nadejdzie ;)


czy trzeba wiedzieć coś jeszcze by móc słuchać tego co robię?.. ;)

więcej o maszynach ;)machines_pl.html

słowo o niedoskonałości


dla tych, którzy zechcieli poświęcić nieco czasu i posłuchać mojej muzyki to jest jasne: są w niej czasem niedoskonałości. dlaczego? dlaczego tam pozostają, skoro można je łatwo usunąć, a całość wypolerować,  wygładzić i wyrównać? czyli po prostu uczynić doskonałą?.. (na moment pomińmy jako przyczynę zwykłe lenistwo)


łatwo zapytać, a tak trudno odpowiedzieć. i nie trzeba tu żadnej filozofii. jestem niedoskonały. ty także. doskonałość, do której nas się przyzwyczaja (patrzysz czasem na fotoshopowane zdjęcia nierealnego świata?) zwyczajnie nie istnieje. rzeczywistość oparta jest na popełnianych przez nas błędach, grzechach i niedoskonałościach. co to jest rzeczywistość?..

kliknij po więcej (jeśli chcesz)imperf_pl.html

inspiracje


w istocie nie trzeba silić się na poszukiwanie natchnienia. mam wrażenie, że taki wysiłek je zabija. chyba tylko pozostaje mi współczuć twórcom, którzy zajmują się tylko jedną dyscypliną. mogą mieć tendencje do popadania w rutynę, mechanizację, automatyzację procesów twórczych i stosowanych rozwiązań. dobrze jest mieć alternatywę gdy potrzeba nieco czasu...


kilka lat temu zaczęło mi chyba brakować nieco serca do muzyki. nie do twórczości w ogóle - robiłem sporo zdjęć, pisałem. nie powinienem był jej zostawiać nawet na chwilę, ale... nauczyło mnie to dbałości i miłości nawet gdy brak czasu paraliżuje i dusi. muzyka nie znosi niewierności, nie toleruje zdrady i nie wybacza. po prostu musi być numerem jeden. i dopiero wtedy, gdy czuje się doceniona i kochana daje z siebie wszystko. daje całą siebie.


zawsze